Domácí + politika (Čtvrtek, 17. ledna 2019 22:16:08)

Policie popsala detaily napadení Zemana: Tohle teď čeká útočnici!

Policie zveřejnila detailní informace o včerejším napadení prezidenta Miloše Zemana ve volební místnosti. Útočnice je podezřelá z trestného činu výtržnictví a čeká na verdikt samosoudce v cele předběžného zadržení.

Poklidný průběh voleb narušila první den ukrajinská aktivistka z hnutí FEMEN, která se s odhalenými ňadry a nápisem na hrudi "Zeman, Putin´s slut“ (v překladu: Zeman, Putinova děvka) vrhla směrem k prezidentovi Zemanovi.

 

 

"Polonahou ženu naštěstí okamžitě zpacifikovali policisté Útvaru ochrany prezidenta Ochranné služby Policejního prezídia ČR. Ti ji zadrželi a následně předali do kompetence pražským policistům. Událost nyní prošetřují kriminalisté druhého policejního obvodu pro podezření z trestného činu výtržnictví, za který hrozí sedmadvacetileté ženě trest odnětí svobody až na dva roky,“ uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan.

 

Žena se do volební místnosti dostala s novináři na falešný průkaz. "V rámci prošetřování kriminalisté věnovali odpovídající pozornost také zmiňovanému novinářskému průkazu, na základě kterého se žena do volební místnosti dostala. Při tom detektivové oslovili konkrétní zahraniční redakci, která jim potvrdila, že sedmadvacetiletá žena není a ani nikdy nebyla jejich zaměstnancem,“ potvrdil mluvčí policie Hulan.

 

 

Případ je prošetřován v takzvaném zkráceném přípravném řízení trestním, v rámci kterého se zadrženým osobám nesděluje obvinění, ale "pouze“ podezření z konkrétního deliktu či deliktů. A tak tomu je i v tomto případě. "Kriminalisté druhého policejního obvodu ukončí prošetřování a dokumentování této události dnes v odpoledních hodinách, kdy následně předají veškerý spisový materiál obvodnímu státnímu zástupci pro Prahu 5,“ dodal mluvčí policie Tomáš Hulan.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.