Domácí + politika (Sobota, 20. října 2018 2:02:52)

Hasiči z hořící ubytovny vynášeli děti v náručí, evakuovali 106 lidí

V pátek večer museli hasiči vyjíždět k požáru ubytovny v Ostravě-Zábřehu. Z šestipatrového objektu museli vyvést 56 osob, některé děti museli hasiči vynášet na rukou, dalších 50 osob evakuovali ve spolupráci s policií. Zdravotníci museli ošetřit tři osoby, které měly problém s dýcháním.

"Čtyři jednotky hasičů celkem s devíti vozidly zasahovaly v pátek 12.1.2018 večer v Ostravě-Zábřehu u požáru ve dvou přízemních pokojích šestipatrové ubytovny v Čujkovově ulici," potvrdil zásah mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 

Hasiči museli z budovy evakuovat 56 osob, děti vynášeli do bezpečí v náručí, ve spolupráci s policií nakonec z budovy ještě vyvedli dalších 50 lidí.

 

"Hořelo ve dvou pokojích zvýšeného přízemí. Hasiči dostali oheň pod kontrolu během šesti minut. Ihned se zaměřili na záchranu dětí a dospělých pomocí vyváděcích parat masek z několika pater budovy, kam se dostal nebezpečný kouř," doplnil Kůdela.

 

 

Hasiči pro evakuované přistavili autobusy, aby lidé nečekali v zimě. Nakonec celou budovu kvůli možným skrytým ohniskům důkladně prohledali a celou budovu následně odvětrali. Poté se mohli lidé vrátit do svých domovů.

 

 

Předběžná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.