Domácí + politika (Čtvrtek, 17. ledna 2019 22:05:08)

Muž vyrazil na nákup bez kalhot. Vůbec netušil, proč je polonahý

Během necelých 24 hodin museli pražští strážníci městské policie řešit hned dva případy zmatených lidí. Nejprve u prodejny potravin nalezli polonahého muže, který měl u sebe jen nákup, neměl doklady ani klíče, navíc netušil, proč je polonahý. Následně našli rodinu zmatené stařenky, která si nemohla vzpomenout, kde bydlí.

"Ve čtvrtek večer přijali strážníci z Prahy 9 oznámení, že v Bohušovické ulici chodí muž oblečený pouze v bundě," vysvětluje městská policie na sociálních sítích. Na místo proto okamžitě vyrazila policejní hlídka.

 

Ta skutečně u prodejny potravin nalezla muže, který odpovídal popisu a na sobě měl skutečně jen bundu bez kalhot. "Strážníkům sdělil, že si šel nakoupit a neví proč je polonahý. U sebe neměl ani doklady, ani klíče od bytu, ale pouze nákup," uvádí dále městská policie.

 

Muž působil dezorientovaně, následně u něj policisté naměřili skoro 2,5 promile alkoholu v krvi. Strážníci ho proto předali záchranné službě, která ho převezla do jedné z pražských nemocnic.

 

Druhý případ řešili policisté na Praze 13. Všímaví lidé si všimli zmatené stařenky, která si nemohla vzpomenout, kde bydlí. Strážníkům se naštěstí po ověření totožnosti podařilo kontaktovat jejího syna, který si pro seniorku slavící dnes devadesáté narozeniny přijel na služebnu.

 

 

Velkou pozornost vzbudil v poslední době zmatený muž, který v sobotu bloumal na okraji dálnice D10. Neměl u sebe doklady a nikdo neohlásil, že by se podobný člověk pohřešoval. "Jeho chování od samého počátku vykazovalo známky mentálního postižení nebo úzkostného a velmi zhoršeného psychického stavu," uvedla mluvčí libereckých policistů Ivana Baláková.

 

Po zveřejnění jeho snímků v médiích se naštěstí přihlásila jeho rodina, pátrání po totožnosti tak mohlo být odvoláno.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.