Domácí + politika (Čtvrtek, 17. ledna 2019 22:05:32)

Psí smečka terorizuje obec. Obyvatelé se bojí o své bezpečí

Rodinná procházka se včera v obci Česká Kubice na Domažlicku proměnila v horor. Rodina pana Rostislava si vyšla na procházku s osmiměsíční fenkou Angie. Idylku však narušila smečka tažných psů jednoho z místních obyvatel.

Podle záběrů, které pan Rostislav se ženou pořídili, smečka svému majiteli utekla a chystala se napadnout jejich fenku. Ta utekla, ale psi jí byli v patách. Sám pan Rastislav se nebojácně vydal fenku bránit a i on měl se smečkou zjevné problémy.

 

Nebohou fenku naháněli zdivočelí psi ještě nějakou dobu. A před jistým zraněním ji zachránila pouze zimní srst. Majitel smečku evidentně vůbec nebyl schopen usměrnit.

 

Rodina byla incidentem otřesena, navíc to nebylo poprvé, co tato smečka někoho napadla. Její majitel je bohužel v obci známá firma a své psy podle obyvatel nezvládá.

 

"S pánem není řeč, je to podivín. Směčka napadla a zranila v minulosti našeho předchozího psa. Pán se choval, jako by to byla naše vina a ještě je vulgární. Přitom jeho psi napadají i psy uvázané na vodítku," svěřil se pan Rostislav a není jediný s podobnými zkušenostmi.

 

"Dva psi mých známých skončili na operaci po napadení touto smečkou. Před pěti lety mi napadli ovce, šest jich zabili," uvedl v internetové diskuzi na sociálních sítích obce Lubomír.

 

"Tátovi také napadli psa. Když ho vzal do náručí, pokousali i jeho i psa. Pejsek musel na operaci šlach," napsala Iveta.

 

Rodina pana Rostislava ale také další obyvatelé obce se nyní strachují o bezpečí svých mazlíčků. Někteří se vzhledem ke zkušenostem bojí i o bezpečí svých dětí nebo o svoje vlastní.

 

 

"Vše jsme okamžitě po incidentu nahlásili policii. 40 minut jsme čekali než přijela policie. Zdrželi se 3 minuty. Opakovaně se ujišťovali, jestli nejsem zraněn a nepůjdu na pohotovost. Pak si mě vyfotili a odjeli. Nabízel jsem jim videozáznam s incidentem, odmítli ho. Nemám z toho vůbec dobrý pocit," doplnil pan Rostislav.

 

"Oznámení jsme obdrželi a na jeho základě kolegové navštívili i majitele smečky. Ten uvedl, že během jízdy s tažným povozem najel na kámen a psi se mu ze spřežení utrhli. Dle jeho výpovědi udělal vše, co bylo v jeho silách, aby je usměrnil. Majitel trpí plicním onemocněním a psy využívá převážně k převážení těžšího nákladu," potvrdila domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že se případem policie bude nadále zabývat.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.