Domácí + politika (Pondělí, 15. října 2018 18:38:16)

Řidič autobusu jednal perfektně, strhl řízení a zabránil zranění

Jen díky perfektní reakci řidiče autobusu se při nehodě mezi Dluhonicemi a Rokytnicí nikomu nic nestalo. Řidič v poslední chvíli strhl řízení do strany kvůli jinému autu v protisměru a skončil v příkopu. Chvíli to podle svědků vypadalo, že se autobus převrátí, naštěstí se ale udržel.

Krátce po 15. hodině vyjížděli policisté k dopravní nehodě u Rokytnice na Přerovsku, při které skončil autobus nahnutý v příkopu. Podle informačního systému Ředitelství silnic a dálnic ČR se naštěstí nehoda obešla bez zranění.

 

Podle Pavla M. jezdí v tu chvíli autobusem nejvíce lidí za celý den a všichni vyvázli bez zranění jen díky rychlé reakci řidiče. Proti autobusu se mělo vyřítit auto v protisměru, které neuhýbalo. Řidič v poslední chvíli strh volant na stranu, aby zabránil nárazu.

 

Autobus sjel z cesty a skončil v příkopu. "V tu chvíli udělal nejlíp, jak mohl. Vypadalo to, že se autobus převrátí, ale naštěstí se udržel," popsal Pavel M. chvilky po nehodě.

 

Při nehodě se zasekly dveře, cestující tak museli čekat na příjezd hasičů, kteří je následně dostali ven. Podle Pavla M. kolem projelo několik aut, zastavilo ale jen jedno.

 

 

Na náhradní dopravu ale podle Pavla M. čekali cestující marně a museli tak pěšky do kilometr vzdálené Rokytnice.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.