Domácí + politika (Pondělí, 15. října 2018 20:07:32)

Senát odmítl zmírnit protikuřácký zákon, zákazy platí dál

Senátoři projednali petici za zmírnění protikuřáckého zákona. Horní komora parlamentu ovšem změkčení pravidel odmítla, neprošly kuřácké bary ani oddělené kuřárny.

Protikuřácký zákon tak platí dál v nezměnéné podobě. Neprošel mimo jiné návrh části senátorů, aby si provozovatelé malých barů do 50 metrů čtverečních mohli sami rozhodnout, zda se u nich bude smět kouřit.

 

Dostatečnou podporu nenašla ani stavba oddělených kuřáren bez obsluhy. Za zmírnění protikuřáckého zákona bojovali především senátoři z ODS. Petici podepsalo přes 65 tisíc lidí.

 

Senátu projednání revize protikuřáckého zákona navrhl Výbor pro lidská práva a petice. Zabývat by se případným zmírněním mohla i Sněmovna, kde se za její podporu vytvořila skupina kolem poslance za ODS Marka Bendy.


Jedním z největších odpůrců omezování kuřáků je Jaroslav Kubera. Ten reportérovi TV NOVA mimo jiné řekl, že mu vadí, jak radikální změnu protikuřácký zákon přinesl, když z prostředí bez pravidel udělal pravý opak.Kubera také uvedl, že kouření je zkrátka požitek, který sice škodí zdraví, ale lidé si ho stejně budou dopřávat - stejně jako lezení po skalách bez jištění nebo sex bez úmyslu zplodit potomka.


"Není pravda, že je to takhle striktní i v zahraničí, já byl teď v Irsku a tam jsou vytvořené dvojbary," zamýšlí se vášnivý kuřák Kubera.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.