Domácí + politika (Pondělí, 15. října 2018 19:29:45)

Policista přejel plavce člunem a usmrtil ho. Vyvázl s podmínkou

Policista Richard Jecha, který před dvěma lety najel motorovým člunem na plavce a usmrtil ho, dostal podmínku. Chebský okresní soud mu uložil trest 14 měsíců vězení s odkladem na 1,5 roku. Proti rozsudku se Jecha na místě odvolal.

Nehoda se stala na Jesenické přehradě. Dvaapadesátiletý plavec se dostal mezi lopatky lodního šroubu, který mu okamžitě způsobil smrtelné poranění hlavy.

 

Jecha tvrdil, že plavce kvůli vysokým vlnám vůbec neviděl. U soudu vypověděl, že před člunem náhle spatřil něco neidentifikovatelného. Snížil rychlost, ale už se mu nepodařilo vyřadit. "Obloukem jsem se k místu vrátil, vypnul motor a začal zjišťovat, co se stalo," řekl Jecha.

 

Dodal, že náraz necítil a bezvládného těla si všiml až později. Myslel si, že muže pouze omráčil. Plavce se snažil varovat i přihlížející rybář, ale už bylo pozdě. Nehodě přihlížela i plavcova manželka.

 

 

Podle soudu policista nepřizpůsobil rychlost plavby povětrnostním podmínkám a nevěnoval dostatečnou pozornost tomu, co se dělo kolem něj. Rozsudek okresního soudu prozatím není pravomocný.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.