Domácí + politika (Pondělí, 15. října 2018 19:07:25)

Auto vjelo v Opavě pod rozjetý vlak, ženu museli hasiči vystříhat

Všechny složky Integrovaného záchranného systému zasahovaly v sobotu v podvečer v opavské části Předměstí. Auto, ve kterém cestovali jednapadesátiletá žena a o deset let starší muž, vjelo na přejezdu přímo pod kola přijíždějícího vlaku.

K nehodě došlo krátce před 22. hodinou. Na přejezdu v opavské části Předměstí se srazil osobní vlak z Opavy do Hradce nad Moravicí s autem. V něm jeli jednapadesátiletá žena a o deset let starší muž.

 

Ten se z auta dostal sám, žena ale byla ve voze zaklíněná. "Hasiči ji museli opatrně vyprostit pomocí hydraulických nástrojů. Druhému cestujícímu z osobního automobilu poskytovali do příjezdu zdravotníků předlékařskou pomoc," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

 

 

Podle mluvčího záchranářů Lukáše Humpla zjistila na místě lékařka, že žena má zřejmě otřes mozku a zranění nohy. Po nehodě na krátko ztratila vědomí. Když ji hasiči vyprostili, záchranáři ženu převezli na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě.

 

Tam skončil i jednašedesátiletý muž, který měl taktéž zraněnou nohu. Z osmi osob ve vlaku nikdo nepotřeboval pomoc záchranářů. Vlaky mohly znovu vyjet na regionální trať zhruba půl hodiny před půlnocí.

 

 

Moravskoslezští záchranáři přitom v sobotu zasahovali hned u dvou případů, kdy někoho srazil vlak. Oba případy se staly na Frýdecko-Místecku. Krátce před 13. hodinou zemřel na místě po střetu s vlakem devatenáctiletý mladík. O hodinu a půl později u obce Ropice srazil vlak pětapadesátiletého muže. Toho do ostravské Fakultní nemocnice přepravil s vážným poraněním vrtulník.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.