Domácí + politika (Středa, 19. září 2018 11:26:45)

Martin Stropnický (ANO): Mzdy jsme zvýšili a chceme pokračovat!

Hostem dalšího předvolebního online rozhovoru se čtenáři TN.cz byl poslanec hnutí ANO Martin Stropnický, který zastává pozici ministra obrany. Dříve také působil jako ministr kultury. Hnutí ANO ve volebních průzkumech dlouhodobě vede, podle agentury STEM by hnutí připadlo až 26,5 % hlasů. Jaké má plány, s kým by šlo do koalice a jak se postaví k problémům kolem svého šéfa Andreje Babiše? Jeho odpovědi najdete v on-line chatu.

Hnutí Ano dlouhodobě vede ve volebních průzkumech, kde se drží kolem 26 % a poměrně výrazně tak vede.

 

Svůj program hnutí Ano shrnuje do čtyř bodů. Lidé se musí cítit bezpečně, hnutí chce proto chránit české zájmy a omezit ilegální migraci a uzavřít vnější hranici EU. V rámci Česka v Evropské unii chce hnutí bojovat za českou korunu, euro zavádět nechce.

 

Druhý bod cílí na životní úroveň lidí, Ano se tak chce zaměřit na růst platů i předvídatelnost růstu důchodů. Hnutí se ve svém programu zavazuje, že nebude zvyšovat daně.

 

Další bod cílí na efektivní a hospodárné fungování státu. V posledním bodu se ANO zaměřuje na investice do České republiky.

 

Co dalšího nabídne hnutí ANO svým voličům? Bude vedení ANO reagovat na obvinění svého předsedy Andreje Babiše? Odpovědi Martina Stropnického najdete v on-line chatu.

On-line rozhovor

Chat s Martinem Stropnickým

21:22
Eliška Krestová
S kým by šlo ANO do koalice ?
21:22
Martin Stropnický - ministr obrany, poslanec za hnutí Ano
Martin Stropnický Martin Stropnický
To je na tělo. To vám snad žádný politik před volbami neřekne. A je to vlastně logické. Nikdo neví, jak dopadne, jakou bude mít sílu, kterou dostane od voličů. O nás už tolik stran vykřikuje, že s námi nepůjdou, že toho zas tak moc nezbývá. Tak jinak: s komunisty a SPD nemůžeme zas my. Asi jsem vás neuspokojil. Odpusťte.
21:17
Petr
Dobrý den proč se cpete do politiky ?
21:17
Martin Stropnický - ministr obrany, poslanec za hnutí Ano
Martin Stropnický Martin Stropnický
Také dobrý den. Nikam se necpu. Jen mi není lhostejné, v jaké zemi žiju. V minulé profesi mi nic nescházelo. Ale to, co se dělo kolem, už bylo na mě moc. Ale považoval jsem za svou povinnost pokusit se s tím něco udělat. Rozhodně jsem do politiky nešel kvůli tomu, abych si polepšil. To mi věřte. A navíc: na herce se nadává občas, ale na politiky pořád...
21:14
Zajímalo by mne
Dobrý den. Chtěl bych navrhnout komunisty. Každý se jich boji ale vše je už dávno pryč jen se lidí boji co by bylo až by byly ve vedení. A jednoho dne nastoupí je to názor mnoha lidí a jak se prokazuje v posledních pěti letech tak rostou.... Předem děkuji za odpověď
21:14
Martin Stropnický - ministr obrany, poslanec za hnutí Ano
Martin Stropnický Martin Stropnický
Dobrý den. Možná vám úplně nerozumím. Navrhnout? Myslíte volit? Nezlobte se, ale takové doporučení ode mě určitě nečekáte. Nejsem si vědom, že by rostli. Mají jen tu obrovskou výhodu, že po Listopadu nevládli a tak mohou všechny konkurenty označovat za špatné a chybující. Tím mohou být pro určitou část mladé generace zajímaví. Ale i mezi komunisty je třeba rozlišovat a neházet všechny do jednoho pytle. Najdou se tací, kteří komunistickou minulost dokáží odsoudit. Ale jsou i ti druzí. A ti jsou schopni vám vykládat, že okupace sovětských vojsk v roce 1968 byla "internacionální pomoc." A to je nehorázná lež.

 

Martin Stropnický se kromě politiky věnuje herectví, psaní i režírování. V říjnu 2013 byl za hnutí ANO zvolen poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Od ledna 2014 zastává post ministra obrany.

 

 

V minulosti působil jako velvyslanec ČR v Portugalsku, Itálii a Vatikánu. V roce 1998 zastával post ministra kultury ve vládě Josefa Tošovského.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.