Domácí + politika (Úterý, 19. června 2018 8:21:23)

Majitel se zbavil nemocného psa. Uvázal ho u útulku a utekl

Majitel zřejmě nechtěl platit za léčbu abscesu, který se psovi udělal, a zvířete se rozhodl zbavit. V noci ho přivázal k útulku v Děčíně a zmizel. Zvíře muselo kvůli obrovské bouli u tlamy dlouho trpět.

Zaměstnance děčínského útulku pro opuštěná a zatoulaná zvířata čekalo nemilé překvapení. Před budovou našli přivázané a zubožené zvíře. Pejsek měl pod tlamou velký absces, tedy zanícenou infekci, která se naplnila hnisem.

 

Útulek vzal pejska okamžitě k veterináři. "On musel tak trpět bolestí. Nemohl ani žrát, hladověl," popsal útulek stav nalezeného pejska. "Veterinář mu z rány vymačkal litr a půl hnisu," řekl zaměstnanec útulku.

 

 Pejskovi dali jméno Ray. Doufají, že mu najdou nového majitele, i když ho budou "pečlivě vybírat". "Laskavého přístupu si moc neužil, velmi se bojí," myslí si lidé v útulku. Zatím není jisté, jestli případ předají policii, podle útulku o tom rozhodne Státní veterinární správa.

 

 

 

Po majiteli zatím pátrají na vlastní pěst. "Nechápeme, jak někdo může nechat zvíře takto trpět! Prosíme všechny o pomoc při hledání jeho majitele! Veškeré info prosíme v neveřejných zprávách na facebooku, či na email: utulek@mmdecin.cz," žádají zaměstnanci.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.