Domácí + politika (Neděle, 15. července 2018 22:44:26)

Náchodskem se prohnala větrná smršť, poškodila desítky domů!

Velké škody napáchala v pátek vpodvečer větrná smršť, která se prohnala Bohuslavicemi na Náchodsku. Vichr tu poškodil desítky domů, z některých strhal střechy. Hasiči měli samozřejmě spoustu práce i jinde.

"Nejvážnější byla situace v obci Bohuslavice na Náchodsku, kde se kolem půl šesté odpoledne prohnala větrná smršť, která poškodila velké množství střech domů a některé zcela strhla, poničila stromy, ale také třeba autobusové zastávky a veřejné budovy," řekl mluvčí hasičů Ondřej Sezima.


Dodal, že silný vítr v obci poničil střechy přibližně třetiny domů. "Naštěstí při vichřici nebyl nikdo zraněn a pro občany není nutné zajistit náhradní ubytování. Přesto budou asi škody na majetku nemalé," doplnil Sezima.

 

Také na dalších místech Náchodska měli hasiči plno práce, například na silnici z Brzic do Prorub hasiči z Jaroměře několik hodiny odstraňovali popadané stromy a zachránili z uvízlého automobilu dva tělesně postižené.

 

 

Bouřky a silný vítr pochopitelně "úřadovaly" i na jiných místech republiky - například na Kroměřížsku byl k vidění vzácný kulový blesk.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.