Domácí + politika (Úterý, 19. června 2018 8:15:34)

Na dálnici D1 je silný provoz, u zúžení se tvořily dlouhé kolony

Provoz na dálnici D1 byl v pondělní ranní špičce opravdu hustý, už brzy ráno se začaly na několika místech tvořit dlouhé kolony, řidiči musí na cestě do práce počítat se zdržením.

V pondělí brzy ráno výrazně zkomplikovala provoz kolona na 214. až 207. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu, kolona se vytvořila kvůli dřívější nehodě a pondělní ranní špičce. Před půl jedenáctou se kolona rozjela.

 

Podle policie se tam před sedmou hodinou ráno srazilo osobní auto s náklaďákem, nikdo se naštěstí nezranil.

 

Druhá kolona se vytvořila na 160. kilometru ve směru na Ostravu, řidiči podle portálu Ředitelství silnic a dálnic musí počítat se zpožděním minimálně 15 minut. Kolona měla okolem poledne přes dva kilometry.

 

Kolony se tvořily i odpoledne, na 63. kilometru ve směru na Ostravu si řidiči podle ŘSD ČR postáli v koloně i přes 30 minut. Krátce po třetí se kolona rozjela, silničáři ale varují před hustštým provozem.

 

 

Situaci v dopravě na dálnici D1 výrazně ovlivňuje plánovaná modernizace, aktuálně probíhají opravy na osmi úsecích. ŘSD varuje před tvorbou kolon mezi 112. a 119. kilometrem v obou směrech, kde je provoz veden jen na jedné straně dálnice.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.