Domácí + politika (Pondělí, 19. října 2020 23:53:15)

Netrestejte děti za vysvědčení, můžu za to já, vtipkoval Kalousek

Poslední červnový den je v Česku také posledním dnem školního roku. Žáci a studenti bezmála pěti a půl tisíce základních a středních škol dnes dostali závěrečná vysvědčení. A začínají dlouho očekávané prázdniny.

Někteří žáci si dnes převzali poslední vysvědčení ze základní školy. O jejich dalším studiu je už nějaký čas rozhodnuto, proto důležitější než známky bylo loučení. Jak se spolužáky, tak se školou samotnou. Většina školáků ale byla zvědavá hlavně na vysvědčení. Někdy lepší, jindy horší...

 

Experti ale upozorňují, že ti rodiče, kteří nejsou se známkami svých potomků spokojeni, by neměli zapomenout, že na trest na konci roku je už pozdě. Jde totiž o výsledek celoroční snahy dítěte i rodičovské pomoci s učením.

 

Svérázným a vtipným příspěvkem dnes vysvědčení školáků komentoval na Facebooku i šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Ani on rodičům nedoporučuje, aby za vysvědčení trestali školáky - vinu hází na sebe...

 

"Dnes končí školní rok, milionu a půl žákům začínají dva měsíce prázdnin. Přeji všem dětem a jejich učitelům, aby si užili volna a načerpali nových sil. Také všem rodičům přeji, aby prožili co nejhezčí léto. Pokud děti přinesly na vysvědčení špatné známky, netrestejte je. Může za to Kalousek. Krásné prázdniny," napsal Kalousek na Facebooku.

 

A vysvědčení dnes školákům předával i prezident republiky Miloš Zeman - a to žákům střední průmyslové školy v Třebíči. Na Vysočině je totiž na třídenní návštěvě.

 

Prázdniny začínají asi 1,2 milionu školáků na zhruba 1700 základních i středních škol nebo učilišť. Potrvají přesně dva měsíce do 1. září. Pokud se ale ve školách například přes prázdniny staví a nejsou proto na žáky připraveny, může v jednotlivých případech začátek školního roku posunout ministerstvo školství.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.