Domácí + politika (Pondělí, 19. října 2020 23:56:09)

Prezident navštívil Vysočinu. V Jihlavě recitoval báseň

Prezident republiky Miloš Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu kraje Vysočina. Navštíví velké podniky, zemědělská družstva a na náměstích bude debatovat s občany.

První zastávka prezidenta Miloše Zemana při cestě Vysočinou byla na krajském úřadě v Jihlavě. V dobré náladě a po boku s manželkou Ivanou dorazil prezident do Jihlavy a zamířil na setkání s krajskými zastupiteli.

 

Od vedení kraje dostal dary v podobě dárkových košů, v nichž nechybělo ani prezidentovo oblíbené bílé víno. Také tu představil svojí knihu Moje Vysočina pohledem Miloše Zemana. O svém, jak říká milovaném domovském kraji, pak zabásnil.

 

"Já se tam vrátím. A kdyby mně jen oči pro pláč zbyly, já se tam vrátím. Já se tam třebas i poslepu vrátím," recitoval Miloš Zeman.

 

 

Z Jihlavy se prezident přesunuje do Pelhřimova, kde se mimo jiné v podvečer setká s občany na tamním náměstí. Ve čtvrtek se pak Miloš Zeman vydá na Třebíčsko a v pátek pak navštíví Žďársko.

 

Na Vysočině ale zůstane i po skončení oficiální návštěvy kraje. Od soboty mu totiž začíná tradiční, letos pětidenní, dovolená na jeho chalupě v Novém Veselí.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.