Domácí + politika (Pondělí, 19. října 2020 22:54:42)

Odcházející šéf ÚOOZ Šlachta se setkal s prezidentem Zemanem

Odcházející šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta se dnes setkal na Pražském hradě s prezidentem Milošem Zemanem. O setkání prezidenta požádal sám kvůli problematické reorganizaci policie.

Top secret - neboli přísně tajné. V takovém režimu dnes proběhla schůzka mezi prezidentem Zemanem a odstupujícím šéfem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Šlachtou. I proto byly v pohotovosti hned tři naše štáby. A jako jediné Šlachtu nakonec i natočily.


Schůzka tady na pražském hradě probíhala od tří hodin a trvala něco málo přes hodinu a půl. Bližší vyjádření Roberta Šlachty jsme nakonec získali. Takto v sms zprávě odpověděl na otázku, jestli s prezidentem jednali o nějakých utajených informacích."Já se omezím pouze na vyjádření pana prezidenta. Jednalo se pouze o o reorganizaci útvaru a mého názoru na ni. Jsem rád, ze mne (pan prezident) vyslechl," odepsal Šlachta.


Dá se předpokládat, že s prezidentem mluvili i o údajných únicích informací z policejního prezidia. I kvůli tomu reorganizaci policie prověří sněmovní vyšetřovací komise. Dnes se na tom dohodli poslanci.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.