Domácí + politika (Pátek, 3. července 2020 21:01:15)

Dům, který rodině zapálil blesk, museli celý zbourat!

Dům v Hodoníně na Chrudimsku, který téměř před měsícem zasáhl blesk, musel jít k zemi. Pětičlenné rodině tehdy vzal oheň úplně všechno a teď se navíc ukázalo, že je zcela narušená i statika stavby.

Když dům hořel, byl to pro majitele příšerný pohled. Srdce je ale záhy zabolelo znovu, když se bagr opřel do zděné verandy. Pak na řadu přišel komín a další místnosti. Nkonec zůstala jen základová deska.


Jestli na tomto místě rodina Binkových postaví nový dům, zatím není jasné. Nejsou peníze, všechno cenné shořelo, a to včetně oblečení. Stavba navíc nebyla pojištěná.

Rodina přišla o dům i věci kvůli blesku! Pomoct jí můžete i vy


A našli se i tací, kteří odsud začali krást dřevo a železo. Pan Binko na něm chtěl vydělat pár korun, místo něj ale vydělali jiní. Našli se naopak tací, kteří chtěli rodině pomoci. A některé tváře viděli Binkovi poprvé v životě.


Sedmého července přišla rychlá bouřka a blesk si vybral jediný dům na kopci. Udeřil v místech, kde byla stodola. Rodina od obecního úřadu získala náhradní ubytování a lidé nosili například dětské boty nebo přikrývky. Někdo daroval i postel. Zároveň lidé zřídili pro rodinu konto, kam mohou dárci posílat peníze.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.