Domácí + politika (Čtvrtek, 2. července 2020 7:17:18)

Krvavý červenec! Na silnicích vyhaslo rekordních 83 životů

Červenec byl na našich silnicích vůbec nejtragičtějším měsícem letošního roku - při nehodách zemřelo 83 lidí a další desítky bojují v nemocnich o život.

Smutnou statistiku dovršila v pátek večerní bouračka motorky u Přelouče na Pardubicku. Sedmačtyřicetiletý řidič na místě zemřel.


83 lidí se nevrátilo z českých silnic domů, desítky dalších bojují v nemocnicích o život. Tragickou bilanci završila nehoda včera večer. Na Pardubicku bourali dva lidé na motorce.


"Po projetí levotočivé zatáčky vyjel motocykl mimo komunikaci vpravo a zůstal ležet v poli," popsala karambol pardubická policejní mluvčí Markéta Janovská.


Policie žádá svědky o pomoc - mohli by totiž vypovědět, co se stalo. Řídil sedmačtyřicetiletý muž, jeho spolujezdkyně skončila v nemocnici s poraněnou páteří. Muž na místě podlehl svým zraněním.


Tato věta byla slyšet od policistů a hasičů letos nejčastěji právě v červenci. Nejtragičtějším dnem byl čtvrtek 23 července - zemřelo celkem deset lidí. Bylo to nejvíc za 24 hodin od srpna 2012.

Tragická srážka motorky s chodcem: 1 mrtvý, 1 těžce raněný


Nepozornost řidičů, vysoká rychlost a alkohol - to jsou příčiny, kvůli kterým v policejních statistikách rostou čísla smrtelných nehod. Jedna taková se nemusela stát 19. července ve Svratouchu na Chrudimsku. Osmnáctiletý mladík po nárazu do sloupu elektrického vedení zabil svého kamaráda. Vraceli se z flámu.


Páteční nehoda taky nemusela skončit tragicky. Značka upozorňuje motoristy na čtyři zatáčky. Ta třetí byla pro motorkáře poslední a policie nevyloučila, že mohl jet vysokou rychlostí.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.