Domácí + politika (Středa, 23. září 2020 8:37:43)

TEST LETNÍCH PNEUMATIK: Které jsou nejlepší pro Octavii?

Chystáte se na výměnu "zimáků"? Ale letní gumy už máte příliš sjeté a potřebujete koupit nové. Podívejte se, na test letního obutí pro auta jako je například Octavia nebo Focus.

Časopis dTest zveřejnil v březnovém vydání společně s německým autoklubem ADAC srovnávací test letních pneumatik pro osobní automobily. Na začátku týdne jsme vám ukázali, jak na tom jsou čtrnáctipalcové gumy – Více ZDE.

 

Tentokrát přinášíme hodnocení šestnáctipalcových o rozměrech 205/55/R16, které obouvají například Škoda Octavia a Superb. Francouzský Renault Mégane, Scenic, Peugeot 307, 308 nebo Německé značky jako je Ford Focus a Mondeo. Rovněž je můžete vidět na některých řadách BMW a u většiny Volkswagenů.

 

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Mar2015/1732519.jpg?d41d

 

Vítězem mezi šestnáctipalcovými pneumatikami se staly Michelin Primacy 3, sice na mokru si nevedly nejlépe a to hlavně proto, že mají jen průměrnou odolnost proti aquaplaningu. Plusy však získaly nejdelší životností a předvedly nejlepší výkon na suché vozovce.

 

Nejlepší jízdní vlastnosti na mokru ukázaly Goodyear Efficient Grip Performance, protože byly ze všech testovaných nejlépe ovladatelné. Jak testy probíhaly a hodnotící kritéria najdete ZDE.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Celoroční pneumatiky? Na ně radši zapomeňte! V testech vyhořely

Řidiči pozor! Sjeté pneumatiky se mohou pořádně prodražit!

FOTOGALERIE: Velký přehled novinek na autosalonu v Ženevě

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.