Domácí + politika (Středa, 23. září 2020 9:12:14)

TEST LETNÍCH PNEUMATIK: Které jsou nejlepší?

Zima pomalu končí, proto je potřeba myslet i na letní obutí našeho auta. Které pneumatiky patří k těm nejlepším? Podívejte se na výsledky testu, který připravil časopis dTest ve spolupráci s ADACem.

Časopis dTest zveřejnil v březnovém vydání společně s německým autoklubem ADAC srovnávací test letních pneumatik pro osobní automobily. V testu byly hodnoceny čtrnáctipalcové pneumatiky o rozměru 185/60 /R14, které se obouvají například na vozy Škoda Fabia, VW Polo, Honda Civic nebo Ford Fusion.

 

Rozdíly vlastností pneumatik se projevily na suché i mokré silnici. Přičečmž hodnocení na mokré silnici je u letních pneumatik považováno za hlavní ukazatel jejich spolehlivosti.

 

Podle dTestu byly v testu čtrnáctipalcových pneumatik při zkouškách na mokru nejlepší vítězné Continental ContiPremium Contact 5, ty totiž jako jediné získaly velmi dobrou známku za ovladatelnost.

 

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Mar2015/1732392.jpg?d41d

 

Další Goodyear Efficient Grip Performance dopadly nejlépe při brzdění, potřebují jen 31 metrů na asfaltu. Kdyby Firestony Firehawk TZ300 alpha měly o tři metry kratší brzdnou dráhu, staly by se nejlepšími na mokru a možná by se staly i vítězi testu této kategorie, napsal časopis dTest. Jak testy probíhaly a hodnotící kritéria najdete ZDE.

 

Celoroční pneumatiky? Na ně radši zapomeňte! V testech vyhořely

 


V dalším díle vám přineseme hodnocení šestnáctipalcových pneumatik 205/55/R16. Tyto pneumatiky můžeme vidět na větších autech. Obouvá je Škoda Octavia, Superb, Yeti, Audi A3, A4, Některé řady BMW nebo například Renault Megane a Scenic.  

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.