Domácí + politika (Úterý, 20. října 2020 0:07:12)

McDonald´s zveřejnil recepturu: Takhle děláme hranolky pro Čechy

Jak se připravují hranolky, které si dáváme v populárním mekáči? Řetězec poskytl TN.cz postup jejich výroby.

Velký ohlas vyvolala reportáž amerického novináře, který se byl podívat v provozovně, kde se připravují brambory pro řetězec rychlého občerstvení McDonald´s. Reportáž najdete TADY. Fastfoodový řetězec ale upozorňuje, že český postup se poněkud liší od postupu amerického.

 

"Hranolky vyrobené z čerstvých brambor jsou pouze ošetřeny dextrózou v koncentraci desetiny procenta (roztok přírodního cukru používaný ke standardizaci barvy) a stabilizátorem E450, který je chrání před hnědnutím a jehož je v receptuře 0,1%," popisuje za McDonald´s způsob úpravy hranolek pro český a slovenský trh Zuzana Svobodová.

 

Pro samotné smažení pak řetězec používá směs řepkového a slunečnicového oleje. "V žádném případě nejsou obaleny v tucích ani látkách živočišného původu a ani olej neobsahuje hovězí aroma. Jedinou přísadou v oleji je dimetyl polysiloxán jako přísada potlačující pěnění v množství tři desetitisíciny procenta (0,0003%), takže na potravině samotné ulpí pouze stopové množství," upozorňuje McDonald´s.

 

Tajemství hranolek z McDonald's: Z čeho se ve skutečnosti dělají?

 

Smažení hranolek podle trvá přesně tři minuty při teplotě 168˚C. "Po vytažení necháme hranolky okapat a přidáme sůl. Maximální doba, po kterou jsou hotové hranolky uchovávány, je sedm minut. Poté je kompostujeme," uzavírá Svobodová.

 

Níže přinášíme celé prohlášení společnosti McDonald´s:

 

Oficiální stanovisko McDonald´s k výrobě hranolků v České republice a na Slovenku


McDonald´s po celém světě klade velký důraz na kvalitu a zdravotní nezávadnost svých produktů. Veškeré suroviny, které používáme na výrobu našich jídel, jsou vždy kvalitní, bezpečné a respektují hygienické a zdravotní normy země, ve které působíme. Současně však platí, že tyto normy se v jednotlivých zemích liší. A proto se i často liší složení řady našich produktů v různých zemích.


Složení hranolek zveřejněné ve Spojených státech je platné pro místní trh a respektuje místní normy a standardy, AVŠAK NEODPOVÍDÁ složení těchto výrobků prodávaných v Evropě, České republice a na Slovensku.

 

U hranolek prodávaných na českém trhu McDonald’s používá jako hlavní surovinu kvalitní brambory osmi speciálně vybraných odrůd. Nejznámější z nich je Russett Burbank, která je považována za globální zlatý standard. Brambory odebíráme od zemědělců, kteří respektují zásady našeho programu McDonald’s Agricultural Assistance Programme (Program nezávadnosti zemědělských produktů). Dodavatel, společnost Farm Frites, si dává záležet na jejich šetrném skladování a manipulaci. Hranolky vyrobené z čerstvých brambor jsou pouze ošetřeny dextrózou v koncentraci desetiny procenta (roztok přírodního cukru používaný ke standardizaci barvy) a stabilizátorem E450, který je chrání před hnědnutím a jehož je v receptuře 0,1%. Nakonec jsou prudce zmraženy. Žádné další přísady nejsou používány.

 

V restauracích jsou hranolky smaženy ve fritéze ve směsi řepkového a slunečnicového oleje, který je vhodný i pro vegetariány. V žádném případě nejsou obaleny v tucích ani látkách živočišného původu a ani olej neobsahuje hovězí aroma. Jedinou přísadou v oleji je dimetyl polysiloxán jako přísada potlačující pěnění v množství tři desetitisíciny procenta (0,0003%), takže na potravině samotné ulpí pouze stopové množství. Tato látka je v Evropě povolenou potravinářskou přísadou. Smažení trvá přesně tři minuty při teplotě 168˚C. Po vytažení necháme hranolky okapat a přidáme sůl. Maximální doba, po kterou jsou hotové hranolky uchovávány, je sedm minut. Poté je kompostujeme.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nový hit ve fastfoodu: Seznamte se s černým burgerem

HODNĚ TLUSTÉ VIDEO: Jak by dopadla zvířata, kdyby se krmila ve fastfoodu

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.