Domácí + politika (Úterý, 19. ledna 2021 11:48:35)

Volby budou přehlídka celebrit, sportovců a padlých politiků

Už za 2 měsíce vybereme nové členy místních zastupitelstev a také část senátorů. Strany a hnutí už musely odevzdat kompletní kandidátky. Jen v komunálních volbách kandiduje více než 100 subjektů. Například v Praze jich bude 31. Zkušení politici se letos do voleb příliš nehrnuli, zato o známé tváře z jiných oborů není nouze. Podívejte se, kdo všechno se o vaše hlasy uchází.

10. a 11. říjen, data, kdy opět půjdeme k volebním urnám. A koho na kandidátkách třeba najdeme?
 

Politici
 

Je vidět, že české politiky neodradí ani tahanice se zákonem, bojovat o další přízeň voličů chce současný primátor Tomáš Hudeček, a to i přesto, že ho policie vyšetřuje v kauze Opencard. A nevzdává se ani jeho předchůdce Bohuslav Svoboda. Ten je letos opět lídrem kandidátky za ODS. Na kandidátkách ale najdeme i politiky, kteří momentálně v žádných funkcích nejsou jako například Kateřinu Klasnovou či Martina Bursíka.
 

Celebrity
 

Eliška Kaplicky, vdova po slavném architektovi. Právě ta má přilákat voliče hnutí ANO. Ivo Jahelka, nikdo mu neřkene jinak než zpívající právník. Teď chce zpívat i v Senátu. "Nechci je podezírat, že jsou naivní, ale myslím, že mají jinou motivaci, mají přesvědčení že můžou pomoct," vysvětlil psycholog Karel Humhal.
 

Sobotka se vrátil do dětských let. Hrál si v továrně na hračky!


Sportovci

 

Antonín Panenka, bývalý fotbalový reprezentant, chce také do Senátu. Vladimír Martinec, bývalý hokejista a trenér, teď chce dobýt zastupitelskou židli v Pardubicích. Ondřej Synek, olympijský veslař, držitel stříbrných medailí z olympiády v Pekingu a Lodnýna.
 

Pravděpodobnost, že do politických křesel usednou právě tito "umělcopolitici" ale příliš velké nejsou. I když existují výjimky. Své voliče našli třeba herci Tomáš Topfer, Vítězslav Jandák či hokejista Jiří Šlégr.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.