Domácí + politika (Úterý, 19. ledna 2021 13:57:40)

Sobotka se vrátil do dětských let. Hrál si v továrně na hračky!

Jen pár dní před nástupem na dovolenou se premiér Bohuslav Sobotka rozhodl jet na inspekci do krajů, a ve středu tak jezdil po středních Čechách. Společně s ministrem pro lidská práva Jiřím Dienstbierem navštívili Kladensko, a zavítali i do továrny na hračky.

Široký úsměv od ucha k uchu. Šibalský kukuč. A nadšené pozorování. Nejde o dítě, ale o dospělého, dokonce přímo o premiéra Bohuslava Sobotku. Ten se vrátil do dětských let a užíval si prohlídku v továrně na hračky.
 

Do kladenské továrny si ale premiér nepřijel hrát. Chtěl totiž zjistit, jak firma naložila s desítkami miliónů korun od státu na rozšíření provozu. "Mělo by tady být vytvořeno více než šest set nových pracovních příležitostí," uvedl Sobotka.
 

Na závěr prohlídky dostal předseda vlády i malý dárek. A coby otec měl opravdu radost. "Asi ho využiji mám dva syny, kteří jsou ve věku, kdy si se stavebnicí hrají," usmíval se premiér.
 

Na další cestu v rámci návštěvy středních Čech se vydal na Rakovnicko. Tam mu místo Jiřího Dienstbiera dělal společnost ministr školství Marcel Chládek. A i tady se šli členové vlády podívat do továrny pro změnu na nejrůznější spotřební zboží.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.