Domácí + politika (Úterý, 19. ledna 2021 13:54:41)

Domácí porod v Beskydech: Matka už podruhé málem vykrvácela!

Pondělní domácí porod se stal pro ženu z obce Krásná u Frýdku-Místku bojem o život. Přestože dvaatřicetiletá rodička znala rizika spojená s domácím porodem, trvala na něm. Ženu nakonec museli do nemocnice transportovat vrtulníkem.

Domácí porod nebo porodnice? Dvaatřicetiletá žena za své rozhodnutí rodit doma málem zaplatila životem. Včera ráno na svět přivedla zdravé dítě, sama ale ztratila spoustu krve. "Jevila už známky šokového stavu. Následně byla žena za stálého monitoringu životních funkcí přepravena do frýdecko-místecké nemocnice," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.
 

Neuvěřitelné je, že to samé se už jednou ženě stalo. Podle sousedů doma rodila už před dvěma lety. I tehdy ji odvážela záchranka. Vymluvit ženě další riskantní porod nedokázali příbuzní ani známí. O nemocnici nechtěla slyšet ani tentokrát.
 

Pouhý den po porodu už je žena opět doma. V nemocnici podepsala reverz. Proč žena riskovala svůj, i život dítěte jsem se nedozvěděli, nikdo nám totiž u nich doma neotevřel.
 

Žena z Beskyd se rozhodla rodit doma, málem vykrvácela!


O přinejmenším diskutabilní domácí porod se už začala zajímat policie. Je pravděpodobné, že rodinu navštíví i sociálka, aby zjistila, jestli se dětem dostává dostatečné péče.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.