Domácí + politika (Pátek, 27. listopadu 2020 12:51:00)

Poslanec Úsvitu chtěl ve Sněmovně slavit! Výjimku ze suchého zákona ale nedostal

O tom, že takzvaný suchý zákon, tedy zákaz nalévání alkoholu ve Sněmovně, je neoblomný. Přesvědčil se o tom Karel Andrle z hnutí Úsvit. Svou řečí přerušil jednání, protože chtěl zapít narození svých vnoučat. Co mu na to řekl předseda sněmovny Jan Hamáček?

Dvojčata, které se nečekaně narodila dceři poslance Karla Andrleho, dnes pořádně rozvířila atmosféru v Poslanecké sněmovně. "Asi budu mluvit úplně mimo program, ale hlásil jsem se. V devět hodin jsem na počítač dostal zprávu, že moje dcera Klára porodila dva chlapce zdravé, tak se s vámi jenom chci podělit o tu radost. Že pánbůh nám požehnal a že prostě můžu dneska oslavovat, ale právě nějakým způsobem omezeným. Tak jestli mi třeba dáte možnost, že bych si tady mohl dát panáka dneska," řekl u řečnického pultíku Andrle.
 

"Já vám samozřejmě gratuluji, věřím, že mluvím za celou poslaneckou sněmovnu. Jen chci říct, že ani takto zásadní změna v životě nemůže ovlivnit rozhodnutí předsedy poslanecké sněmovny a pokud budete oslavovat, tak v restauračním zařízení mimo Poslaneckou sněmovnu," reagoval na to předseda Sněmovny Jan Hamáček.
 

Později Karel Andrle vysvětlil, že se nechal unést, právě Filip s Davidem jsou navíc jeho devátým a desátým vnoučetem. "Mě to dojalo. No a tak jsem spontánně řekl, co jsem řekl a samozřejmě jsem to myslel přeneseně ze srandy, protože jsem člověk, kterej samozřejmě v pracovní době nepije," řekl později Andrle.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.