Domácí + politika (Čtvrtek, 26. listopadu 2020 12:43:35)

Vrah taxikářů stále uniká, kolegové mrtvých se učí bojová umění

Dnes jsou to přesně dva měsíce od vraždy dvou taxikářů nedaleko Uhříněvsi. Vrah, který tam muže mezi poli zastřelil, přitom policii stále uniká. Ostatní taxikáři ovšem nečekají s rukama v klíně.

Mají z neznámého zabijáka samozřejmě strach a proto se rozhodli, že se naučí bránit pomocí bojového umění, které pro Izrael vymyslel Čechoslovák Imi Lichtenfeld a které se jmenuje Krav maga.


Spousta taxikářů i dva měsíce po dvojnásobné vraždě nebere klienty z ulice a když už, dlouho se rozmýšlejí, komu zastavit.


Ve strachu o bezpečnost se někteří z nich připravili na to, že budou muset ochranu svého života vzít do vlastních rukou - někteří si pořídili zbraně, jiní alespoň pepřové spreje. Další ode dneška trénují Krav Magu - bojové umění, které používají členové izraelské tajné služby Mosadu i agenti CIA.


Instruktoři připravili speciální sebeobranný seminář právě pro řidiče taxislužeb. Učí se na něm, jak se zachovat v ohrožení a nebezpečných situacích.


Kromě dvojice taxikářů zastřelených v Uhříněvsi má vrah letos v Praze na svědomí ještě třetího řidiče, jehož tělo se našlo ne na okraji, ale přímo v centru města.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.