Domácí + politika (Čtvrtek, 26. listopadu 2020 13:21:50)

Splněné přání: Vážně postiženému Mírovi se splnil sen! Co to bylo?

Tohle je příběh o splněném přání. Míra z Chomutova je vážně postižený a od svých jedenáct měsíců žije v různých ústavech. Teď se mu splnil sen, přečtěte si, co to bylo.

Pětadvacetiletý Míra je vážně postižený. Jeho snem bylo vidět krmení lachtanů v ústecké zoologické zahradě. Jenže dostat ho tam bylo možné jen v sanitním voze, a takový převoz stojí tisíce. Díky vodním záchranářům z Liberce se ale Mírovi tento sen splnil.
 

To, že Míra pojede do ústecké zoo, bylo pro něj velké překvapení. Do poslední chvíle nevěřil tomu, že vůbec někam pojede. Míra nevěřil svým očím. Díky záchranářům totiž mohl poprvé v životě vidět to, co si celý život přál. Lachtaní show proto sledoval s velkým dojetím.
 

Prohlédl si i opice, plazy nebo šelmy. Každé zvíře ho zajímalo, a tak si zoologové mohli připadat jako u zkoušek. "Potrápil nás i několika zvídavýma dotazama, na které jsme měli problém skoro zodpovědět a celej den byl teda pohodovej," uvedla Petra Padalíková z ústecké zoo.
 

Obří překvapení ho ale ještě čekalo - vůbec poprvé si pohladil slona.
 

Chlapec (12) brzy OSLEPNE! Napsal seznam míst a věcí, které chce ještě vidět!


Zařízení, ve kterém pětadvacetiletý milovník zvířat žije, o jeho přání vědělo. Nemělo ale prostředky na to, výlet zrealizovat. "Když jsme slyšeli, jaký má přání, tak jsme vůbec žádným způsobem nad tím vůbec neváhali a v podstatě jsme se všichni členové sdružení shodli na tom, že budeme moc rádi, když budeme Mírovi moc to přání splnit," prozradil vodní záchranář Marek Ducháček.
 

"Dnešek byl pro mě dneska krásnej den a byl to dneska především můžu předpokládat pro mě velkým splněným snem," usmíval se Míra.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.